plasman u Ligu A

Zmajevi izborili baraž za EURO: Pobjeda protiv Crne Gore na Bilinom polju i prvo mjesto u grupi (1:0)

Sport23.09.22, 22:50h

Bosna i Hercegovina je večeras u Zenici u susretu petog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija pobijedila Crnu Goru sa 1:0 i kolo prije kraja osvojila prvo mjesto.

BiH je ovom pobjedom ostvarila plasman u Ligu A, baraž za EURO te drugi šešir uoči žrijeba kvalifikacija za EURO.

Naša reprezentacija je u 31. minuti postigla gol preko Ermedina Demirovića, ali je glavni sudija nakon konsultacija sa VAR sobom poništio gol zbog ofsajda.

Ipak, u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Demirović je zatresao mrežu gostiju nakon asistencije Edina Džeke.

Bio je to prvi gol Ermedina u dresu A selekciju BiH.

U nastavku nije bilo golova, pa je poslije posljednjg zvižduka uslijedio veliko slavlje naših igrača i navijača.

Za BiH su igrali:

Šehić, Dedić, Saničanin, Hadžikadunić, Kolašinac, Pjanić, Bešić, Hadžiahmetović, Stevanović, Demirović i Džeko.

Priliku u nastavku su dobili Cimirot, Gojak, Kodro i Sušić.

Crna Gora je igrala u sastavu:

Mijatović, Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović, Marušić, Janković, Šćekić, Savičević, Osmajić i Jovetić.

Zmajevi već za tri dana igraju meč posljednjeg kola u grupi u gostima protiv Rumunije.