VARŠAVA

Jović i Živković na godišnjem zasjedanju PS NATO-a

Arhiva16.11.10, 15:03h

Stalna delegacija Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine pri PS NATO-a, koju čine predsjedavajući Milorad Živković i član Delegacije Ivo Miro Jović učestvuje na Godišnjem zasjedanju Parlamentarne skupštine NATO-a koja se održava u Varšavi

NATO sastanakNa današnjem plenarnom zasjedanju PS NATO o aktualnom stanju u Poljskoj govorili su predsjednik Parlamenta (Sejma) Gregor Šetina i premijer Republike Poljske Donald Tusk.

Učesnicima Godišnjeg zasjedanja video linkom obratio se i generalni sekretar NATO-a Anders Fon Rasmusen.

Tokom plenarnog zasjedanja usvojene su rezolucije o stanju u Avganistanu, Gruziji i važnosti daljeg jačanja NATO partnerstva unutar Alijanse kao i partnerstva NATO sa Ruskom federacijom.

Na ovoj sesiji nije bilo riječi o situaciji u Bosni i Hercegovini i Zapadnom Balkanu, saopšteno je iz Sektora za odnose s javnošću Parlamentarne skupštine BiH.

Njemački poslanik Karl Lamers izabran je u utorak za novog predsjednika parlamentarne skupštine NATO-a koja okuplja parlamentarce iz 28 država članica Atlantskog saveza.

Karl Lamers, konzervativac iz Demohrišćanske stranke (CDU), izabran je jednoglasno na sjednici skupštine u Varšavi.

On će zamijeniti američkog predstavnika Džona Tanera čiji je dvogodišnji mandat istekao.

(FENA, BLIN/tg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook