30. KOLO PREMIJER LIGE

Najveći bh. derbi završen podjelom bodova: Sarajevo i Željezničar remizirali

Sport10.05.22, 22:07h

Utakmica je otvorena prekidom zbog pirotehnike. Domaći navijači priredili su bakljadu zbog koje je utakmica prekinuta na četiri minute

Odigran je još jedan vječiti sarajevski derbi između Sarajeva i Željezničara, u okviru 30. kola Premijer lige BiH.

Nogometaši Sarajeva i Željezničara remizirali su rezultatom 1:1 u 146. sarajevskom derbiju koji je odigran u uzavreloj atmosferi na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Nakon nešto više od 90 minuta prosječne fudbalske predstave konačan rezultat je bio 1:1.

U utakmici, koju su obilježile bakljade domaćih i gostujućih navijača, te parole "Hordi zla" i "Manijaka" i nekoliko prekida, viđena su dva pogotka.