Svjetsko prvenstvo u Abu Dabiju

Odličan nastup: Lana Pudar sedmoplasirana u finalnoj trci na 100 metara delfin

Sport21.12.21, 16:20h

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je sedmo mjesto u utrci na 100 metara leptir na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Abud Dabiju.

Mlada Mostarka je u finalu utrke dionicu preplivala u vremenu 56 sekundi i 51 stotinke što je bilo dovoljno za sedmu poziciju.

Zlato je osvojila Kanađanka Margaret Macneil s vremenom 55.04. Srebro je pripalo Šveđanki Louise Hansson (55.10), a bronza Amerikanki Claire Curzan (55.39).

Lana Pudar je finalnom utrkom na 100 metara leptir završila uspješan nastup na Svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju, na kojem je osvojila bronzu na 200 metara leptir.