"Odlučili smo prekinuti sva polijetanja naših aviona A-380 dok ne dobijemo dovoljno informacija o letu QF-32", izjavio je za štampu generalni direktor kompanije Alan Joyce, prenio je AFP.
Avion na letu QF-32, Qantasov Airbus A-380, obavio je u četvrtak hitno slijetanje u Singapour nakon što je došlo do problema na motoru, što je prvi incident ove težine za najveći putnički avion na svijetu.
Avion je letio na redovnoj liniji Singapur - Sydney sa 433 putnika i 26 članova posade, saopćio je glasnogovornik Qantasa.
Joyce je precizirao da su se problemi pojavili na motoru šest minuta nakon polijetanja iz Singapura.
Qantas, koji nikada nije imao smrtonosni pad nekog aviona otkako je osnovan prije 90 godina, jedan je od glavnih klijenata Airbusa A-380 sa šest aviona koje posjeduje i još 20 naručenih.
(FENA, DEPO PORTAL/md)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook