vodič primijetio da je nema

Čehinja nestala u Međugorju, na Brdu Ukazanja... Gorska služba uz pse tragače i dronove spašavala je tokom noći

Hronika04.07.21, 12:34h

Čehinja nestala u Međugorju, na Brdu Ukazanja... Gorska služba uz pse tragače i dronove spašavala je tokom noći
Akcija je završila noćas u 01:50 sati, a u njoj su sudjelovala 32 spašavatelja iz stanica Čitluk, Čapljina i Ljubuški

 

 


HGSS Čitluk dobio je sinoć u 19:10 sati dojavu od vodiča iz Međugorja kako je u 13:30 sati na području Brda Križevac i Brda Ukazanja nestala češka državljanka (G.S.).

 


Na teren su odmah izlašla dva potražna tima sa psima i dva tima obučenih spašavatelja tragača, koji su locirali nestalu osobu pomoću dva drona na nepristupačnom terenu Brda Crnica.


Na mjesto pronalaska upućeni su medicinski tim i timovi za transport koji su došli do unesrećene u 23:30 sati, medicinski je zbrinuli i transportirali do prve cestovne komunikacije te predali vodiču.


Akcija je završila noćas u 01:50 sati, a u njoj su sudjelovala 32 spašavatelja iz stanica Čitluk, Čapljina i Ljubuški, naveli su iz HGSS-a Čitluk-Međugorje.

 

(FENA/ad)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook



Komentari - Ukupno 1

NAPOMENA - Portal Depo.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Depo.ba!