Zabrinjavajući podaci iz JU Dom zdravlja KS

Skoro 1.500 pacijenata u danu potražili pomoć u COVID ambulantama

Hronika04.03.21, 11:28h

Skoro 1.500 pacijenata u danu potražili pomoć u COVID ambulantama
U toku jučerašnjeg dana COVID ambulante zabilježile su i 640 telefonskih poziva

 

JU Dom zdravlja KS u srijedu, 3. marta zabilježila je ulazak 1,472 pacijenta kojima su pružene zdravstvene usluge u COVID centru Saraj – Polje, te COVID ambulantama Centar - Vrazova, Ilidža, Novo Sarajevo i Semizovac.

 

U COVID centru Saraj – Polje 500 pacijenata imalo je simptome sa sumnjom na Korona virus, u COVID ambulantama Centar – Vrazova 259 pacijenata, Ilidža 211, Novo Sarajevo 259 i Semizovac 243.

 

U toku jučerašnjeg dana COVID ambulante zabilježile su i 640 telefonskih poziva, a od ukupno 1.472 pacijenta koji su potražili pomoć u JU Dom zdravlja KS, prema KCUS-u je obavljeno 11 transporta i prema Općoj bolnici Abdulah Nakaš, takođe 11 transporta, saopćeno je iz JUDZKS.

 

(DEPO PORTAL/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook



Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA - Portal Depo.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Depo.ba!