Pripadnici SIPA-e počeli su jutros pretrese na šest lokacija u nekoliko gradova u Bosni i Hercegovini.
Kako je za N1 potvrđeno iz SIPA-e, vrše se pretresi osoba, stambenih objekata i pokretnih stvari na šest lokacija u Tuzli, Bijeljini, Gradačcu, Lukavcu i Lončarima zbog postojanja osnova sumnje da su počinjena krivična djela primanje dara i drugih oblika koristi, udruživanje radi činjenja krivičnih djela, zloupotreba položaja i ovlaštenja.
Kako u svom saopćenju navodi Tužilaštvo BiH, istraga se odnosi na osumnjičene koji su dužnosnici Uprave za neizravno oporezivanje (UINO), uposleni u Grupi za spriječavanje prekršaja i krijumčarenja Regionalnog ureda UINO u Tuzli.
Po nalogu tužitelja iz Posebnog odjela za organizirani kriminal, gospodarski kriminal i korupciju, policijski djelatnici SIPA, na području Tuzle, provode akciju koja je usmjerena na ukupno 6 osumnjičenih osoba, uposlenih u UINO BiH.
Tijekom istrage koju vodi Tužiteljstvo BiH, prikupljeni su dokazi, da su osumnjičeni koji su uposleni u Grupi za spriječavanje prekršaja i krijumčarenja, počinili koruptivna kaznena djela, tako što su primali darove ili druge oblike koristi, kako ne bi poduzeli službene radnje koje su morali poduzeti, radi otkrivanja nezakonitosti prilikom uvoza roba na područje Bosne i Hercegovine.
Nakon što se aktivnosti na terenu u potpunosti okončaju, postupajući tužitelj donijet će odluku o daljim aktivnostima u predmetu.
(DEPO PORTAL/rm)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA - Portal Depo.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Depo.ba!