FOTO/ Liga nacija

Italija slavila na Grbavici, BiH niže poraze

Sport18.11.20, 22:35h

Reprezentacija BiH se nakon pola sata igre oslobodila pritiska Italijana i počela stvarati prilike

Reprezentacija BiH okončala je takmičenje u Ligi nacija porazom od Italije na Grbavici 0:2.

Veliki pritisak Italijana od samog početka urodio je plodom u 22. minuti. Lorenzo Insigne je dugim pasom uposlio Andreu Belottija koji je lijepom završnicom donio vodstvo "Azurima".

bih-italija-grbavica-1

Tri minute kasnije Italijani su mogli udvostručiti prednost, ali se sjajnom intervencijom istakao Kenan Pirić nakon udarca Domenica Berardija.

Reprezentacija BiH se nakon pola sata igre oslobodila pritiska Italijana i počela stvarati prilike. Najbolju je propustio Smail Prevljak u 37. minuti, kada je njegov udarac odbranio Gianluigi Donnarumma. U finišu prvog dijela imali smo još jednu dobru priliku za izjednačenje. Josip Ćorluka je u kaznenom prostoru oduzeo loptu Jorginhu, odigrao za Amera Gojaka koji je s ivice peterca šutirao pored gola.