Uhapšene dvije osobe

Akcija SIPA-e u Sarajevu zbog hakerskih upada u račune stranih banaka

Hronika29.10.20, 11:17h

Akcija SIPA-e u Sarajevu zbog hakerskih upada u račune stranih banaka
Više informacija o rezultatima operativne akcije bit će poznato nakon realizacije naredbi Suda Bosne i Hercegovine i Tužilaštva Bosne i Hercegovine

 

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) jutros su u nastavku operativne akcije „Transfer“ započeli pretrese stambenih i poslovnih objekata i pokretnih stvari na sedam lokacija na području Kantona Sarajevo i Istočnog Sarajeva.

 

Akcija se provodi zbog osnova sumnje da je počinjeno krivično djelo iz člana 249. Krivičnog zakona Bosne i Hercegovine „Udruživanje radi činjenja krivičnih djela“, u vezi sa krivičnim djelom iz člana 294. „Prevara“, člana 373. „Krivotvorenje isprave“ i člana 397. „Neovlašteni pristup sistemu i mreži elektronske obrade podataka“, propisanih Krivičnim zakonom Federacije Bosne i Hercegovine, te člana 209. Krivičnog zakona Bosne i Hercegovine „Pranje novca“. 

 

Više informacija o rezultatima operativne akcije bit će poznato nakon realizacije naredbi Suda Bosne i Hercegovine i Tužilaštva Bosne i Hercegovine, saopćila je SIPA.                            

 

(FENA/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook



Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA - Portal Depo.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Depo.ba!