Institut za nestale osobe BiH

U Banjaluci identifikovane tri žrtve proteklog rata

Hronika27.08.20, 13:38h

U Banjaluci identifikovane tri žrtve proteklog rata
Žrtve su nestale na području Sanskog Mosta, Majevice i Bosanskog Petrovca

 

Na osnovu naredbe Tužilaštva Bosne i Hercegovine te Okružnog javnog tužilaštva Banja Luka danas su u Banjoj Luci identifikovane tri žrtve proteklog rata.

 

Radi se o žrtvama srpske nacionalnosti za koje je stigao DNK nalaz o njihovom identitetu, a taj su identitet potvrdili i članovi njihovih porodica. Žrtve su nestale na području Sanskog Mosta, Majevice i Bosanskog Petrovca.

 

Danas je identifikovan Boško (Mile) Mekterović koji je rođen 1929. godine u Drvaru, a nestao je 1995. godine na području Sanskog Mosta.

 

Porodica je danas potvrdila i identitet Dragoljuba (Đorđo) Živanovića koji je rođen 1964. godine u mjestu Čardačine kod Bijeljine, a nestao je 1992. godine na području Majevice.

 

Članovi porodice su potvrdili i identitet Anice (Stojan) Mirković, koja je rođena 1913. godine. Ona je 1995. godine nestala u Bosanskom Petrovcu. U ovom slučaju se radi o ispravljanju pogrešne identifikacije klasičnom metodom odnosno metodom prepoznavanja, saopćio je Institut za nestale osobe BiH.

 

(FENA/md)

 

 


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook



Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA - Portal Depo.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Depo.ba!