Spektakularno finale

Sevilla osvojila Evropsku ligu

Sport22.08.20, 10:32h

Za Sevillu je ovo šesti naslov pobjednika u ovom natjecanju iz isto toliko finala

Nogometaši Seville pobjednici su ovosezonskog izdanja Evropske lige, oni su u finalu igranom u petak u Koelnu svladali milanski Inter rezultatom 3:2.

Inter je poveo iz kaznenog udarca kojega je iskoristio Romelu Lukaku (5'), Sevilla je preokrenula s dva gola Luuka de Jonga (12', 33'), da bi na 2:2 poravnao Diego Godin (35). U drugom poluvremenu jedini pogodak postigao je stoper Seville Diego Carlos u 74. minuti.

Za Sevillu je ovo šesti naslov pobjednika u ovom natjecanju iz isto toliko finala, nakon 2006., 2007., 2014., 2015. i 2016., dok je Inter ostao na tri naslova pobjednika, sva tri iz 90-ih godina prošlog stoljeća kada se ono zvalo Kup UEFA (1991., 1994. i 1998.).