Tatar dvostruki strijelac

Sarajevo pobijedilo Borac u Banjaluci: Utakmicu pratilo 10.000 gledalaca, a onda se dogodila bizarna situacija...

Sport29.02.20, 19:31h

Sa dva gola Benjamina Tatara FK Sarajevo je slavio veliku pobjedu u Banja Luci protiv Borca, u derbiju 21. kola Premijer lige BiH.

Tatar je pogađao u 42. i 72. minuti, a obje ekipe su imale po nekoliko prilika koje nisu realizovale.

Utakmicu je pratilo 10.000 gledalaca, koji su imali priliku da vide dobar fudbal, ali i jednu bizanrnu situaciju, kada je u 53. minuti planulo donji dio jednog reflektora, koji se potom ugasio. Prekid je trajao 20-ak minuta.

U ostalim utakmicama koje su odigrane danas Široko je pobijedio u gostima Mladost Doboj Kakanj 3:2, dok je Željezničar slavio sigurni pobjedu u Ugljeviku kod fenjerađa Zvijezde 09. Plavi s Grabive pobijedili su s 3:0.

Večeras igraju Zrinjski i Sloboda, a u petak su Tuzla City i Velež podijelili bodove (0:0).

FK Sarajevo će i nakon ovog kola ostati prvo s tri boda u odnosu na najvećeg konkurenta Željezničar.