HRVATSKA U POLUFINALU EP U RUKOMETU

Kakvo ludilo u Beču: Njemačka vodila cijelu utakmicu, dvije minuta prije kraja Hercegovci napravili preokret do pobjede!

Sport18.01.20, 22:16h

U dvoboju 2. kola I skupine EURA u Beču, hrvatski rukometaši načinili su senzaciju u posljednjim minutama utakmice i pobijedili Njemačku s 25-24 (11-14). Time su Hrvati osigurali polufinale.

Pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i po prije kraja, te odbrana Marina Šege 13 sekundi prije kraja.

Njemačka je vodila gotovo cijelu utakmicu, čitavih 58. minuta, ali su zadnji trenuci pripali susjedima i doveli ih do još jednog fantastičnog sportskog uspjeha.

Inače, Marin Šego rodom je iz Međugorja, a Igor Karačić iz Mostara, tako da se može reći da su ključnu ulogu u ovoj sjajnoj utakmici odigrali - Hercegovci!

U ranijim utakmicama Španjolska je pobijedila Austriju 30:26, a Bjelorusija Češku 28:25.

Dva kola do kraja druge faze natjecanja Španjolska i Hrvatska imaju maksimalnih 6 bodova i osigurali su nastup u polufinalu Europskog prvenstva.