Akcija koja je uzburkala region

Uhapšeno 19 pripadnika Kosovske policije, istraga trajala godinu dana

Hronika28.05.19, 16:53h

Uhapšeno 19 pripadnika Kosovske policije, istraga trajala godinu dana
Ona je naglasila da je uhapšenim pripadnicima Kosovske policije određeno zadržavanje do 48 sati te da su suspendirani s dužnosti

 

U današnjoj akciji kosovske policije uhapšeno je 19 pripadnika Kosovske policije (11 Srba, četiri Albanca i četiri Bošnjaka), među kojima je jedan zapovjednik, tri poručnika i petnaest policijskih službenika, rekla je na konferenciji za novinare izvršna direktorica Policijskog inspektorata Kosova Miradie Kelmendi. 

 

- Tijekom pretresa zaplijenjeni su oružje, tehnička oprema i novac - izjavila je Kelmendi. 

 

Ona je naglasila da je uhapšenim pripadnicima Kosovske policije određeno zadržavanje do 48 sati te da su suspendirani s dužnosti, prenosi N1. 

 

Tužitelj Specijalnog tužiteljstva Sul Hoxha rekao je da su procesne radnje za današnju operaciju počele u aprilu prošle godine, a uhapšeni se sumnjiče za zlouporabu službenog položaja, organizirani kriminal, krijumčarenje robe, uzimanje i davanje mita. 

 

- Nakon skoro godinu dana istrage, tužiteljstvo je, nakon što je prikupilo dokaze, podnijelo zahtjev Osnovnom sudu u Prištini za pretres kuća i lokala ovih osumnjičenih. Imamo uhapšene policijske časnike, policajce, među kojima ima pripadnika srpske, albanske i bošnjačke nacionalnosti. Među osumnjičenima ima i građana, ne samo službenika, koji se sumnjiče za krijumčarenje robe i slične prekršaje - dodao je Hoxha.

 

(FENA/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook



Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA - Portal Depo.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Depo.ba!