Novinarske ekipe koje su danas namjeravale pratiti deložaciju dvije porodice sa njihovih imanja kod površinskog kopa Šikulje, fizički su napadnute. Oštećena je oprema, javlja reporter BHRT-a Mirel Čeliković.
Na površinskom kopu Šikulje danas bi trebalo da bude izvršena deložacija dvije porodice s njihovih imanja, kako bi Rudnik Kreka ušao u posjed na privatno zemljište.
U pokušaju da prisustvuju deložaciji porodica Spahić i Ribić, u blizini rudnog polja površinskog kopa Šikulje, novinarske ekipe su spriječene od sigurnosne službe Rudnika Kreka.
Tom prilikom je jedan od zaštitara fizički je nasrnuo na kamermana RTV TK, i udario šakom po objektivu kamere.
Nakon pada, kamera je oštećena, a novinarske ekipe vraćene na početnu poziciju.
Novinarskim ekipama jos uvijek nije dozvoljen pristup mjestu deložacije, a prema zadnjim informacijama sa porodicom Spahić su dogovoreni uslovi isplate nako čega je napustio svoje imanje dok se još uvijek vode pregovori sa porodicom Ribić.
(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA - Portal Depo.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Depo.ba!