policiju odsad možete dobiti i na viber

Pazite dok ste u džamiji, MUP KS upozorava: Lopovi zloupotrebljavaju ramazan kako bi pljačkali kuće i stanove

Hronika09.05.19, 09:30h

Pazite dok ste u džamiji, MUP KS upozorava: Lopovi zloupotrebljavaju ramazan kako bi pljačkali kuće i stanove
- Prilikom odlaska na vjerske obrede potrebno je da građani svoja vozila parkiraju na predviđena mjesta za parkiranje, čime neće ometati normalno odvijanje saobraćaja, kao i kretanje pješaka, stoji u saopćenju MUP-a KS

 

Lopovi su proteklih godina na području Kantona Sarajevo zloupotrebljavali ramazan, a statistika sarajevske policije kaže da se svake godine, tokom tog mjeseca, poveća broj izvršenih krivičnih djela teških krađa u kućama i stanovima.


Izvršioci, kako je saopćeno iz MUP-a KS, koriste vrijeme kada vjernici obavljaju svoje vjerske obrede u džamijama, provaljuju u stambene objekte, te građanima nanose materijalnu štetu. Sugerisali su zbog toga građanima da zaštite svoju imovinu i da u pomenuto vrijeme osiguraju stambeni prostor, po mogućnosti da neko boravi u stanu.

 

- Prilikom odlaska na vjerske obrede potrebno je da građani svoja vozila parkiraju na predviđena mjesta za parkiranje, čime neće ometati normalno odvijanje saobraćaja, kao i kretanje pješaka, stoji u saopćenju MUP-a KS.

 

Obavijestili su građane da je Prva policijska uprava aktivirala Viber aplikaciju na mobilnom telefonu broj: 060/30 43 329, te da na na taj broj mogu policiji dostavljati važne informacije, prijave i slično.

 

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/mr)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook



Komentari - Ukupno 3

NAPOMENA - Portal Depo.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Depo.ba!