Iako je Trebevićka žičara otvorena još 6. aprila, iz preduzeća „Sarajevo“, koje u ime Grada gazduje ovim objektom, iz nekog razloga kriju podatak koliko je ona do sada zaradila te koliko se putnika njome provozalo.
Informacije koje bi trebale biti transparentne i dostupne javnosti nismo mogli saznati ni od direktora Esada Tanovića, tvrdi se u tekstu Avaza.
Urediti okolinu
Inače, ova gradska atrakcija dostupna je posjetiocima nešto više od mjesec. Međutim, od njenog otvorenja na terenu se nije puno toga uradilo. I dalje ima mnogo posla da se polazna i dolazna stanica urede kako to dolikuje ovom objektu. Zamjerke imaju i gradski vijećnici koji svojim inicijativama žele koliko-toliko popraviti trenutno stanje.
Tako, naprimjer, vijećniku Toniju Vukadinu smeta to što nije riješen parking u blizini dolazne stanice jer ovu lokaciju posjećuje veliki broj posjetilaca. Interesiralo ga je i to planira li se uređenje parkirališta prekoputa Vijećnice na drugoj obali Miljacke.
Da postoji ovaj problem potvrdio je i gradonačelnik Abdulah Skaka. Međutim, Grad nije nadležan za njegovo rješavanje. Od Ministarstva saobraćaja KS zatražio je da se uključi u njegovo rješavanje jer je to njihova nadležnost.
Mjesta za invalide
- I parking prekoputa Vijećnice je u njihovoj nadležnosti i dali su ga na upravljanje „Radu“. Grad planira izgraditi određeni broj mjesta za invalide – rekao je Skaka u odgovoru vijećnicima.
Rušiti kuće kod polazne stanice
Vijećnik Miro Lazović uočio je da je kod polazne stanice veliki broj bespravno izgrađenih i rekonstruiranih objekata narušio izgled okruženja. Predložio je Gradu da otkupi i sruši objekat koji zaklanja Vijećnicu i Baščaršiju.
- Neosporno je, postoje nelegalno izgrađeni objekti koji ostavljaju dojam ukupne urbanističke neuređenosti. Zbog toga smo pokrenuli otkup i rušenje kuća koje se nalaze u blizini polazne stanice žičare. Već je kupljena jedna – rekao je Skaka.
(Avaz/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/ad)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook