u autu pronađena puška i streljivo

Zadržan Hrvat koji je prije izlaska iz BiH iz vatrenog oružja ranio jednu osobu

Hronika11.08.17, 12:45h

Zadržan Hrvat koji je prije izlaska iz BiH iz vatrenog oružja ranio jednu osobu
Pregledom "Audija", hrvatskih registarskih oznaka, kojim se B. Z. dovezao do prijelaza, pronađena je puška i deset komada streljiva

 

Službenici Granične policije BiH na Međunarodnom graničnom prijelazu Velika Kladuša u četvrtak su zadržali pedesetpetogodišnjeg državljanina Republike Hrvatske, koji je prije pokušaja izlaska iz BiH, pucajući iz vatrenog oružja ranio osobu.

 

 Pregledom "Audija", hrvatskih registarskih oznaka, kojim se B. Z. dovezao do prijelaza, pronađena je puška i deset komada streljiva. B. Z. ispitan je u svojstvu osumnjičenika za kazneno djelo "pokušaj ubojstva". Prema nalogu tužitelja kantonalnog Tužiteljstva Unsko-sanskog kantona, predan je službenicima Ministarstva unutarnjih poslova R. Hrvatske kao i oružje, streljivo i odjeća s tragovima počinjenja kaznenog djela, priopćeno je iz Granične policije (GP) BiH.

 

 Službenici GP BiH na Međunarodnom aerodromu Sarajevo u četvrtak su identificirali počinitelja krađe ruksaka i uhitili ga prilikom druge krađe torbe.

 

 Naime, službenicima Postrojbe Granične policije Aerodrom Sarajevo državljanin Omana, putnik s leta Istanbul – Sarajevo, prijavio je krađu ruksaka s osobnim stvarima na području Međunarodnog aerodroma Sarajevo.

 

 Radeći na rasvjetljavanju slučaja, službenici su u poslijepodnevnim satima uhitili pedesetpetogodišnjeg državljanina BiH R. M., koji je otuđio i torbu putnici s leta Dubai – Sarajevo. Protiv R. M. Kantonalnom tužiteljstvu Kantona Sarajevo bit će predano izvješće zbog postojanja osnova sumnje da je počinio kazneno djelo "krađa". Službenici su pronašli veći dio otuđenih stvari stranaca koji su doputovali u Sarajevo, stoji u priopćenju.

 

(Fena/mr)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook