Umjesto protesta predlaže sastanak

Dodik: Spremni smo otkazati miting ako to učini i opozicija!

Front12.05.16, 20:22h

Dodik: Spremni smo otkazati miting ako to učini i opozicija!
Ukoliko i oni pristanu da to učine, na taj dan sam spreman, umjesto mitinga, organizovati sastanak lidera svih političkih stranaka iz Republike Srpske

 

Predsjednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik izjavio je Srni da je sa zadovoljstvom i punim razumijevanjem primio pismo Njegove svetosti patrijarha srpskog Irineja, te da je, shvatajući poruku patrijarha spreman otkazati zakazani miting, ukoliko to bude učinjeno i sa druge strane.

 

“Želim izraziti svoju zahvalnost patrijarhu na upućenom pismu i za iskazanu brigu za srpski narod u Republici Srpskoj. Saglasan sam da su srpskom narodu potrebni dijalog i sloga, jer se našoj razjedinjenosti najviše raduju oni koji nam ne žele ništa dobro”, istakao je Dodik, prenosi SRNA.

 

Dodik je poručio da je spreman otkazati najavljeni miting, ukoliko to učini i opozicija.

 

“Ukoliko i oni pristanu da to učine, na taj dan sam spreman, umjesto mitinga, organizovati sastanak lidera svih političkih stranaka iz Republike Srpske, kako bismo sva razmimoilaženja riješili kroz dijalog i na taj način zajedno doprinijeli jačanju, a ne slabljenju Srpske”, rekao je lider SNSD-a.

 

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook