Nakon pokušaja ubistva sarajevskog ugostitelja

Koštrebić 12. dan u komi, otac Timura Jusića sa policijom pregovara o predaji sina

Hronika19.04.16, 18:54h

Koštrebić 12. dan u komi, otac Timura Jusića sa policijom pregovara o predaji sina
Jusić je, kako saznaje Oslobođenje, nakon napada na Koštrebića, pobjegao iz BiH i sakrio se u Crnoj Gori, vjerovatno skupa sa djevojkom Alisom Zlatarević.

 


Otac Timura Jusića, osumnjičenog za pokušaj ubistva Mersada Koštrebića, vlasnika kafića London na Ciglanama u Sarajevu, pregovara sa policijom o predaji njegovog sina, nezvanično saznaje Oslobodjenje iz sarajevskog MUP-a.

 

Jusić je, kako saznajemo, nakon napada na Koštrebića, pobjegao iz BiH i sakrio se u Crnoj Gori, vjerovatno skupa sa djevojkom Alisom Zlatarević.

 

Mersad Koštrebić se nalazi na Klinici za neurohirurgiju i priključen je na aparate za vještačko disanje. S obzirom na to da je već 12. dan u komi, njegova porodica još nije u prilici da sa njim razgovara.

 

Članovi njegove porodice ogorčeni su na novinske napise da je Mersad napadnut jer je, navodno, Jusiću dugovao novac, kao i na činjenicu da se policija nikad nije zvanično oglasila u vezi sa ovim događajem. S obzirom na sve to, nisu smjeli javno govoriti o ovom događaju.

 

Supruga i kćerke povrijeđenog kritične večeri kroz prozor su vidjele terenac koji je bio parkiran pred njihovom kućom, a potom i Mersada koji se dovezao s posla. Potom je između Koštrebića i Jusića došlo do prepucavanja jer je Jusićev džip blokirao prolaz u Koštrebićevo dvorište. Nakon što se Koštrebić uvezao u dvorište, pojavio se Jusićev otac koji je sve vrijeme bio na mjestu događaja, ali je pred drugima skrivao da poznaje Timura. Mersadova supruga Amela izašla je da vidi šta se dešava, ali joj je on rekao da uđe u kuću. U tom momentu, Jusić je, navodno, Koštrebiću opsovao majku. Mersad je izašao iz dvorišta doviknuvši Jusiću da dođe.

 

Ali, Timur je ušao u džip, pomjerivši Alisu Zlatarević koja je sjedila na mjestu vozača, a potom naglo startao i pod punim gasom naletio na Koštrebića. Kad ga je podigao na šoferšajbnu, naglo je zakočio, te je Koštrebić pao na tlo, a terenac ga je skoro pregazio. Potom se vozilo vratilo u rikverc i dok se udaljavao sa mjesta događaja, Jusića je kroz otvoren prozor udarila Mersadova kćerka. Ubrzo se i Jusićev otac pokušao udaljiti, ali su ga okupljeni zadržali do dolaska policije. 

 

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/mr)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook