Nakon što je odbijena žalba

Vasvija Vidović: Odluka Suda BiH očekivana, uputit ćemo apelaciju Ustavnom sudu BiH

Hronika03.02.16, 16:29h

Vasvija Vidović: Odluka Suda BiH očekivana, uputit ćemo apelaciju Ustavnom sudu BiH
Odluka Suda BiH, kojom je odbijena naša žalba, za mene je bila očekivana s obzirom na njihov dosadašnji stav i način na koji rade, izjavila je za "Avaz" Vasvija Vidović, advokatica Fahrudina Radončića, lidera SBB-a BiH

 

 

- Ja već radim na apelaciji koju ću poslati Ustavnom sudu BiH. U stalnim sam konsultacijama sa stranim kolegama, kako bih eventualno, ukoliko bude potrebe, poslali apelaciju i Sudu u Strazburu - kazala je Vidović.


Prema njenim riječima, pritvorski predmeti su hitni, tako da bi se Ustavni sud BiH o ovoj apelaciji trebao očitovati uskoro, piše Avaz.

 

Podsjećamo, Apelaciono vijeće Suda BiH odbilo je jučer žalbu branilaca predsjednika SBB-a Fahrudina Radončića na mjeru pritvora u trajanju od 30 dana.

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook