Naglo topljenje snijega pravi probleme

Zbog izlijevanja vode, u prekidu saobraćaj na u dijelu Prnjavora

Hronika12.01.16, 09:52h

Zbog izlijevanja vode, u prekidu saobraćaj na u dijelu Prnjavora
Naglo topljenje snijega, u protekla 24 sata, uzrokovalo je kontrolisana mjestimična izlijevanja rječica i potoka na sjeverozapadu Republike Srpske, potvrđeno je danas iz entitetske Civilne zaštite

 

Na teritoriji Banje Luke rječica Dragočajka naglo je porasla u toku prošle noći i zaplavila nekoliko dvorišta, a intervenisali su civilna zaštita, vatrogasci i građani.

 

Većeg izlijevanja nije bilo i voda se povukla u korito.

 

Banjalučki vatrogasci imali su 16 intervencija, većinom uklanjanja stabala koje je oborio vjetar.

 

Uočljiva je šteta na nekoliko krovova.

 

Iz Civilne zaštite navode da se u mjestu Drugovići, kod Laktaša zbog malih vodopropusta formiralo manje jezero.

 

Situacija se prati, voda, za sada, ne prijeti naseljenim objektima.

 

U općini Prnjavor, u Omladinskom naselju odvodni kanali su prepunjeni, a zaplavljena je jedna kuća.

 

Putni pravac Banja Luka – Prnjavor u mjestu Ratkovac je prekinut zbog vode na putu, a otežan je i saobraćaj na putu Prnjavor – Šibovska.

 

Zbog radova na putu prekinut je saobraćaj na lokalnom putnom pravcu Blagaj – Vitasovci i Blagaj – Radomirovac u općini Novi Grad/Bosanski Novi.

 

U Milićima, Bijeljini, Istočnom Novom Sarajevu i Sokocu vatrogasci su ugasili pet požara sa evidentnom štetom.

 

Na momente olujni udari vjetra doveli su do prekida isporuke električne energije u pojedinim općinama RS.

 

Zbog vjetra u Han-Pijesku, Višegradu, Rogatici, Foči, Kalinoviku, Palama, Sokocu, Banjoj Luci došlo je do prekida na elektrovodovima.

 

Ekipe nadležnih elektrodistribucija rade na uspostavljanju nesmetane isporuke električne energije potrošačima.

(FENA/dg; Foto: Arhiv)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook