GRUBEŠIĆ

Tužilaštvo BiH nije dobilo nikakve upite u vezi s Hypo Alpe Adria grupom

Arhiva17.08.10, 12:34h

Tužilaštvo BiH nije dobilo nikakve upite od austrijskih vlasti o slučaju Hypo Grupe Alpe Adria, potvrdio je danas Feni portparol Tužilaštva BiH Boris Grubešić.

Tužilaštvo BiHDodao je da Tužilaštvo BiH prati razvoj ovog slučaja.

Republika Hrvatska, odnosno Državno tužilaštvo RH objavilo je ranije da intenzivno sarađuje s austrijskim vlastima u provjerama spornih kreditnih odnosa Hypo Alpe Adria Grupe s pravnim i fizičkim osobama u Hrvatskoj.

U Austriji je prije nekoliko dana uhapšen Wolfgang Kulterer, bivši predsjednik uprave koruške Hypo Alpe Adria banke.
Kulterer je osumnjičen za pronevjeru jer je navodno omogućavao davanje sumnjivih kredita u milionskim iznosima.

Ako ga osude, prijeti mu zatvorska kazna do 10 godina. Pošto su 2006. otkriveni neprijavljeni gubici u banci, Kulterer je morao dati ostavku, a banka se počela gušiti u problemima sve dok je 2009. austrijska država nije kupila za simbolična tri evra.

(FENA, DEPO/sv)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook