KARMA JE ČUDO

Sve se vraća, sve se plaća: Nakon što je nabio astronomsku cijenu za lijek protiv AIDS-a, dogodilo mu se ovo!

Hronika21.11.15, 14:39h

Sve se vraća, sve se plaća: Nakon što je nabio astronomsku cijenu za lijek protiv AIDS-a, dogodilo mu se ovo!
Do sada je cijeli svijet čuo za Martina Shkrelija, vlasnika tvrtke Turing Pharmaceuticals koja je u rujnu povećala cijenu lijeka Daraprima, koji služi za jačanje imuniteta, a nužan je za ljude oboljele od AIDS-a, s 13.50 američkih dolara na 750 dolara po tableti

 

Shkreli je svoj čin objasnio ovim riječima: “Ako tvrtka prodaje Aston Martin po cijeni bicikla, a mi kupimo tu tvrtku i odlučimo da će cijena biti kao u Toyote, ne smatram da je to zločin”.
Ipak, posljedni mjeseci nisu bila profitabiln za “Pharma Bro”.

 

Ispostavilo se da mu je tvrtka zapala u gubitke. Iako je dobit od prodaje Daraprima bila 5,6 milijuna i od lijeka za tlak Vecamyl, tvrtka je u gubitku 14,6 milijuna.
Tvrtka kaže da su u gubitku zbog istraživanja i razvoja pripravka koji sadrži ketamin za borbu protiv depresije i posttraumatskog stresa. Ketamin je poznat i kao Special K,  ulična droga, javlja magazine.good.is.

 

(net.hr/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/dh)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook