Daljom istragom biće utvrđene sve okolnosti

Tužilaštvo BiH: Ubistva vojnika u Rajlovcu okvalifikovana kao čin terorizma

Hronika19.11.15, 12:56h

Tužilaštvo BiH: Ubistva vojnika u Rajlovcu okvalifikovana kao čin terorizma
Boris Grubešić, portparol Tužilaštva Bosne i Hercegovine, izjavio je da je sinoćnje ubistvo dvojice pripadnika Oružanih snaga BiH u Rajlovcu okvalifikovano kao čin terorizma, javlja Anadolu Agency (AA)

 

Kako Grubešić kaže, daljom istragom biće utvrđene sve okolnosti vezane za počinitelja ovog kaznenog djela, njegove eventualne pomagače, kao i motiv.

 

"Ovim putem još jednom apeliramo na institucije vlasti i Visoko sudsko i tužiteljsko vijeće BiH da se provede imenovanje tužitelja Odsjeka za terorizam koje očekujemo i zbog čega urgiramo već nekoliko mjeseci. Sadašnji kapaciteti u kojima su samo dva tužitelja angažirana na istragama ovakvih kaznenih djela nisu dovoljna za efikasan rad u borbi protiv terorizma", kazao je Grubešić.

 

Enes Omeragić, osumnjičeni za napad vatrenim oružjem u srijedu uvečer, u kojem su poginula dvojica vojnika OS BiH, izvršio je samoubistvo nekoliko minuta prije ponoći.

 

Omeragić je samoubistvo izvršio u kući na Sokolju, koju su nakon počinjenog djela, opkolile jake policijske snage.

(Anadolija/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook