Burne akcije sinoć

Intenzivno u Francuskoj: Policija izvela 128 racija, uhapšene 23 osobe

Hronika17.11.15, 09:35h

Intenzivno u Francuskoj: Policija izvela 128 racija, uhapšene 23 osobe
Francuska policija izvela je 128 racija u noći između ponedjeljka i utorka u kojima su uhapšene 23 osobe, saopštio je ministar unutrašnjih poslova Bernard Cazeneuve dodavši da vlasti intenziviraju istragu o terorističkom napadu u Parizu

 

Tom prilikom, prenosi AFP, zaplijenjen je 31 komad oružja, uključujući raketni lanser.

 

Kako prenose francuski mediji, nastavlja se potraga za glavnim osumnjičenim u terorističkim napadima u Parizu Salahom Abdelslamom, pošto je velika akcija belgijske policije u briselskom kvartu Molenbek juče završena bez hapšenja.

 

Abdelslam je belgijski državljanin, koji je označen kao direktni izvršilac i produžena ruka vođe operacije Abdelhamida Abauda.

 

Abaud je osuđen u odsustvu na 20 godina zatvora zbog napada na policiju početkom godine u Belgiji, ali je uprkos hapšenju u Grčkoj uspio da dođe do Sirije gdje je sada jedan od najaktivnijih članova tzv. Islamske države.

 

(N1, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/mr)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook