Video/ Na protestima u subotu

Crnogorska policija izvukla boksera iz auta i brutalno ga prebila: Slomili mu kuk, koljeno i ruku

Hronika26.10.15, 22:00h

Crnogorska policija izvukla boksera iz auta i brutalno ga prebila: Slomili mu kuk, koljeno i ruku
Policija je tokom velikog prosvjeda u subotu u Podgorici, kod zgrade Crvenog križa, iz automobila izvukla i pretukla predsjednika profesionalne crnogorske bokserske organizacije Mija Martinovića, javljaju crnogorske Vijesti

 

Martinović je, prema pisanju Vijesti, u autu bio s dva prijatelja i navodno nije sudjelovao u velikom prosvjedu.

 

Slomljeni su mu koljeno, kuk i ruka.

 

"Prema dostupnim informacijama, Martinović nije bio akter nasilnih prosvjeda niti ima bilo kake veze s neredima koji su izbili nakon prosvjeda Demokratskog fronta.

 

Dostupne snimke koje su objavili mediji daju nam za pravo da osnovano sumnjamo da su policijski službenici prekoračili službena ovlaštenja i grubo prekršili Zakon i Kodeks policijske etike. Sve ovo mora biti dovoljno materijala da nadležno tužiteljstvo hitno pokrene postupak i ispita ovu situaciju, utvrdi odgovornost i adekvatno sankcionira svakoga ko je djelovao suprotno Zakonu i ugrozio živote mirnih pojedinaca.

 

mijo-martinovic-pretucen

 

Martinoviću iskreno želimo brz i lak oporavak i zadovoljenje pravde i prava koja su mu ugrožena", priopćeno je iz Liberalne partije.

 

Vrhovni državni tužitelj zatražio je od rukovoditelja Višeg i Osnovnog državnog tužiteljstva u Podgorici da hitno preispitaju slučaj Milorada Martinovića i druge eventualne slučajeve i utvrde ima li u pojedinim postupanjima policajaca ima elemenata kaznenog djela koje se goni po službenoj dužnosti.

 

Iz Uprave policije su kazali da će poduzeti mjere i radnje na utvrđivanju svih činjenica u vezi sa snimkom koja je objavljena u medijima, a na kojoj je prikazana intervencija policije prema Martinoviću.

 

 

(Index.hr, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook