Građani nastanjeni u sarajevskoj općini Centar u ulicama:Balibegovica, Komatin, Mustafe Muje Pašića, Nikole Šopa, Kobilja Glava, Igmanska, Partizanskog odreda zvjezda, Isaka Samokovlije, Mustafe Behmena, Antuna Hangije, Osmana Nakaša, Višnjik, Obala Kulina bana i Kulovića oko 13.30 sati trebali su dobiti vodu, čija je isporuka sinoć oko ponoći prekinuta zbog kvara na vodovodnoj mreži, javlja Fena.
- Pošto se stvorila određena akumulacija vode u rezervoaru, ovaj dio grada imat će svakog časa uredno vodosnadbijevanje i bit će isključen iz redovnih termina redukcija do 24 sata. Po trenutačnom stanju na terenu i sutra će biti normalna isporuka vodu, što ćemo još potvrditi odnosno saopštiti u večernjim satima - potvrdio je Kenan Đipa iz Službe za proizvodnju i distribuciju vode.
Kao šef mobilnog tima, koji posljednjih 12 sati radi na otklanjanju kvara, kaže da je sinoć došlo do puknuća glavne cijevi DM 400 koja dolazi sa rezervoara Skenderija i koja napaja centralni dio grada.
- Riječ je o staroj i dotrajaloj cijevi, a zbog nabavke specifičnog materijala koji je specifičan za ovu vrstu cijevi bilo je izuzetno otežana opravka kvara. Zahvaljujem mobilnom timu, te potrošačima i sugrađanima na razumijevanju - kazao je Đipa.
(Fena/aa)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook