VIDEO/ HOĆE LI NEKO VEĆ JEDNOM STATI NA KRAJ

Mitraljezi na mađarskoj granici: U sukobu s izbjeglicama ozlijeđeno 20 mađarskih policajaca i dvoje djece

Hronika16.09.15, 20:47h

Mitraljezi na mađarskoj granici: U sukobu s izbjeglicama ozlijeđeno 20 mađarskih policajaca i dvoje djece
Dvadeset mađarskih policajaca i dvoje djece ozlijeđeno je u srijedu na mađarskoj granici sa Srbijom u sukobu koji je izbio nakon što se skupina izbjeglica pokušala probiti kroz žičanu ogradu, izjavio je savjetnik premijera za sigurnost Gyorgy Bakondi

“Za sada imamo 20 ozlijeđenih, a hitna pomoć je upravo odvezla dvoje djece u bolnicu koji su ozlijeđeni nakon što su bačeni preko sigurnosne ograde”, kazao je Bakondi za javnu televiziju.

 
“Definitivno ćemo obnoviti i pojačati ogradu kako bismo svim dozvoljenim sredstvima zaštitili sigurnost Mađarske”, dodao je. Mađarska strana nije objavila koliko je u sukobu ozlijeđenih izbjeglica.

 

Vladin glasnogovornik Zoltan Kovacs je ponovio da policija neće dozvoliti da se itko od migranata probije na mađarski teritorij, dodavši da srbijanske vlasti po pitanju migranata nisu danas htjele surađivati.

 

Izbjeglice pokušale probiti ogradu, Mađari odgovorili vodenim topovima i suzavcem

 

 

Beograd osudio postupanje mađarske policije

 

Kako javlja Reuters, službeni Beograd je osudio postupak mađarske policije koja je u suzbijanju nereda na svojoj granici upotrijebila suzavac i vodene topove, ističući da je to učinjeno i na teritoriji Srbije te poručio da Mađarska “nema pravo” to činiti.

 

 

“Najstrože prosvjedujem jer je to učinjeno preko granične crte, a to niti jedna država nema pravo raditi”, kazao je Aleksandar Vulin, ministar u vladi zadužen za pitanje migranata.
Vulin je rekao da je Srbija već upozoravala da je moguće da će doći do ovakve situacije, s obzirom da je veliki broj ljudi na malom prostoru, a nemaju mogućnost da zadovolje ni svoje elementarne potrebe niti da zatraže azil.

 

Prema najnovijim informacijama, Mađarska je na mjesto sukoba na granici uputila tri vojna oklopna vozila opremljena strojnicama.

 

(net.hr/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/dh)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook