VATROGASCI NA TERENU

U Hercegovini bjesne požari: Gori kod Bileće, Gacka, Čapljine...

Hronika20.07.15, 14:12h

U Hercegovini bjesne požari: Gori kod Bileće, Gacka, Čapljine...
Na više mjesta u Hercegovini danas bjesne požari na nepristupačnom brdskom području, pa ih vatrogasci bez pomoći iz zraka mogu samo motriti kako ne bi ugrozili porodične kuće, infrastrukturu i šumske područja, prenosi novinska agencija Patria

 

 

Požar, koji je u nedjelju izbio u čapljinskoj općini brzo se proširio na brdo Križevac iznad Međugorja kojega posjećuje veliki broj hodočasnika.

 

Požar nije lokaliziran i gasi ga jedna vatrogasna jedinica iz Čitluka s naprtnjačama napunjenim vodom jer je teren nepristupačan pa je nemoguće pristupiti požarištu s vatrogasnim vozilima.

 

Na tome području gori nisko rastinje i trava. Na području Hercegovine u ponedjeljak je zabilježeno više desetaka požara. Najveći je na području Bileće i Gacka u istočnome dijelu Hercegovine gdje je vatrom zahvaćeno područje od oko 10.000 hektara.

 

Nisu ugroženi stambeni objekti. Gašenje vatre je otežano, zbog vjetra i visoke temperature. Veći požar bjesni i u blizini Mostara iznad hidrolektrane Salakovac. Vatrogasci ga mogu samo nadzirati jer se nalazi na nepristupačnom i miniranom području, te ne ugrožava porodične kuće.  

 

(nap.ba, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/mr)

 


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook