Srbijanski mediji pišu

Srbija nije zahtijevala Orićevo izručenje

Hronika17.06.15, 15:21h

Srbija nije zahtijevala Orićevo izručenje
Neizvjesnost o sudbini Nasera Orića, komandanta tzv. Armije BiH za Srebrenicu i dalje traje, pišu "Večernje novosti"

 

Prema navodima beogradskog lista, on se još nalazi u švajcarskom pritvoru u iščekivanju dalje procedure, piše B92.

 

“Srbija nam još nije poslala zvanični zahtjev za izručenje“, rekao je za "Večernje novosti" šef Službe za informisanje švajcarskog Federalnog biroa za pravosuđe Folko Gali.

 

On je na taj način demantovao tvrdnje člana Predsedništva BiH Bakira Izetbegovića da je Ministarstvo pravde Srbije 12. juna Švajcarskoj uputilo zahtjev za Orićevo izručenje.

 

Gali je ranije za "Večernje novosti" potvrdio da će Orić ostati u pritvoru sve dok Švajcarska ne odluči da li će ga izručiti Beogradu ili ne. Rok za odluku ne postoji, ali Srbija ima ograničenje od 18 dana da pošalje zahtjev.

 

Orić je 10. juna uhapšen u Švajcarskoj po međunarodnoj potjernici Srbije.

 

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook