KOALICIJA PREOKRET

Donijeti zakon o Sarajevu kao glavnom gradu BiH

Arhiva04.08.10, 18:01h

Kandidatkinja Koalicije PREOKRET: GDS BiH i NEP BiH za Skupštinu Kantona Sarajevo akademska dizajnerica Belma Arnautović zatražila je u ime mladih Sarajeva da se nakon izbora hitno donese zakon o Sarajevu kao glavnom gradu Bosne i Hercegovine

gds preokret koalicija

- Sarajevo kao glavni grad treba da vrati svu svoju imovinu i sve kapacitete za razvoj u evropski centar u kojem će, kao prije 20 godina, biti zaposlene stotine hiljada građana, glavni grad sa snažnim univerzitetom, metropolu u kojoj će se realizovati projekti kao Ars Aevi, Koncertna dvorana i Filmski grad i stvoriti infrastruktura da evropski i svjetski i šampionati i olimpijske igre dobiju šampione iz Sarajeva, kazala je Arnautović.

Ona je upozorila da to podrazumijeva novu politiku i političare.

- To zahtijeva PREOKRET u organizaciji glavnog grada, novu urbanu politiku koja bi umanjila broj odlazaka mladih stvaralaca nezadovoljnih odnosom grada prema kreativnosti i omogućila povratak talentiranih i obrazovanih mladih ljudi iz inozemstva, te potpuno novu politiku otvorenog grada, kazala je Arnautović.

(FENA/em)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook