Po njegovim riječima, krivični zakon nije ni trebao postojati na nivou BiH "kao što nije trebao postojati ni Sud ni Tužilaštvo".
- Što se tiče te neke famozne priče oko sankcija, kao što vidite usvojen je zakon o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorističkih aktivnosti. Kao što vidimo, ukoliko to nije za unutrašnje obračunavanje u BiH, niko sa strane ne pominje ništa vezano za tu priču. Smatra se, ja bar mislim, da je to pitanje riješeno - kazao je Dodik.
Po njegovim riječima, BiH i može da ima Sud i Tužilaštvo, ali "nikada neće imati vrhovni sud".
- Može da ima Sud i Tužilaštvo, ali da se samo bavi pitanjima iz nadležnosti BiH, znači ono što je ustavna nadležnost BiH može da bude dio pravosudne prakse i pravosuđa, a ne da zadire u niže, odnosno druge nivoe pravosudnih sistema - kazao je Dodik.
(FENA/dg)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook