
Skupina narandžastih predmeta, koje je uočio tim za potragu malezijskog  aviona MH370, nisu s nestale letjelice već su dio ribarske opreme,  saopćili su danas australijski zvaničnici.
 
 To je samo još jedna od razočaravajućih vijesti pošto je australijski  premijer Tony Abbott danas najavio da se s potragom neće stati sve dok  se ne pronađu ostaci aviona, nestalog 8. marta s 239 putnika i članova  posade, navodi agencija AP.
 
 Po ustaljenom obrascu, za sve uočene predmete koji su plutali u  udaljenim dijelovima južnog Indijskog okeana ispostavilo se kasnije da  nisu povezani s nestalim avionom.
 
 Posada australijskog aviona P-3 Orion uočila je u nedjelju najmanje  četiri narandžasta predmeta u prečniku od šest metara i pilot Rasel  Adams je zaključio da je riječ o tragu "koji najviše obećava" u potrazi  za letom MH370.
 
 Međutim, portparol australijske pomorske službe za sigurnost Jess Platt  izjavio je danas da je, poslije analize predmeta, zaključeno da "oni  nemaju nikakve veze s nestalim avionom".
 
 Australijski premijer je danas novinarima u vojnoj bazi u Perthu, odakle  se rukovodi akcijom, prenio da je potraga za avionom "nevjerovatno  složena".
 
 - Ovo je nevjerovatno teška akcija... tragamo u ogromnoj oblasti okeana, a  radimo na osnovu poprilično ograničenih informacija - rekao je Abbott.
 
 On je dodao da su "najbolji mozgovi svijeta i sva napredna tehnologija uključeni u ovaj zadatak".
 
 - Ako je moguće riješiti ovu misteriju, riješit ćemo je - naveo je on.
 
 Malezijski premijer Najib Razak bi u srijedu trebalo da otputuje u Perth  da se iz prve ruke obavijesti o aktivnostima koje se preduzimaju.
 
 U potragu je uključeno 10 aviona i 11 brodova, a od kasno sinoć pretražuje se oblast 1.850 kilometara zapadno od Australije.
 
 Kapetan američke mornarice Mark Mstthews rekao je jučer da bi potraga za  malezijskim avionom mogla da potraje godinama, prenosi Tanjug.
 
 On je napomenuo da manjak informacija ozbiljno ometa nastojanja da se avion pronađe.
(FENA/dg)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook
