Čandić je naglasio da razloga za paniku među stanovništvom nema bez obzira što se broj oboljelih povećava i dodao kako su akcijskim planom koji je sastavni dio ove odluke naložene mjere i preporuke kojih treba da se pridržavaju pododjeli za primarnu i bolničku zdravstvenu zaštitu, ali i žitelji Brčko Distrikta BiH.
Šefica Epidemiološke službe dr. Mirjana Kuzmanović kazala je da je tijekom siječnja u Brčkom zabilježeno 65 slučajeva oboljelih od zaušnjaka i naglasila da je najviše djece 1992., 1993. i 1994. godište koja u ratnom razdoblju, kada su bila rođena, nisu primila adekvatna cjepiva.
"Riječ je o lakšim slučajevima oboljelih koji su na kućnom liječenju, a dva pacijenta prevezena su na Infektivnu kliniku. U Brčkom neće doći do zatvaranja javnih objekata zbog epidemije jer je u svim školama prije početka drugog polugodišta izvršena dezinfekcija koja će sada biti pojačana, a bit će izvršene mjere zaštite i dezinficirani javni objekti i vozila gradskog prijevoza", istaknula je Kuzmanovićeva.
Prema prognozama epidemija zaušnjaka u Brčko Distriktu BiH bi mogla trajati do polovice veljače, a liječnici će za vrijeme trajanja epidemije, svakog petka, putem medija, izvješćivati javnost o trenutačnom stanju i broju oboljelih, priopćeno je iz brčanske Vlade.
BL!N-DEPO/đk
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook