Nije jedini!
Kako god, Razija Smoljan, socijalna radnica općinskog Centra za socijalni rad, objasnila nam je da se Erbeza bez potvrde o smrti naprosto ne može sahraniti. Potvrdu sudskog vještaka o Brankovoj smrti čekaju i u KJP Pokop.
"Kantonalni je tužitelj, s obzirom na mjesto Brankove smrti (smetljarnik, op. a.), sudskom vještaku izdao nalog da ispita okolnosti njegove smrti. Pisano smo u ponedjeljak zatražili od sudskog vještaka tu potvrdu. Kad je dobijemo, kontaktirat ćemo općinski, oni kantonalni centar za socijalni rad i sahranit ćemo Branka. Sve bi to moglo potrajati nekoliko narednih dana", objasnila je Zdravka Perić, uposlenica KJKP Pokop.
Nije, kaže ona, Branko jedini koji danima čeka na sahranu. Prije deset dana umrla je Julijana Šentjuc i, iz sličnih razloga, nije sahranjena. Helem, Branko Erbez je prodao dvosoban stan u kojem je živio (Franca Lehara broj 1) i preselio u smetljarnik iste zgrade. Mizernih 7.500 KM što ih je dobio za stan, očajni Branko je propio ili podijelio. Stan je od Erbeza navodno kupio službenik Ministarstva vanjskih poslova BiH. Prije nego će umrijeti, o Erbezu su računa, onoliko koliko su mogle, vodile komšije. Zahvaljujući njima, Erbez se liječio u sarajevskoj Općoj bolnici, a trebalo je da za nekoliko dana trajno bude smješten u jednom od prihvatnih centara.
Tamo-amo
Budući pokojni pripadnik Armije RBiH nije imao bliskog srodnika koji bi mario za njega (navodno s bratom Duškom koji živi u Sarajevu nije bio u dobrim odnosima, op.a.), zanimalo nas je kome se obratiti da bi ga sahranili. Pomoćnik načelnika Općine Centar za boračka pitanja nas je uputio kantonalnom Ministarstvu za boračka pitanja, ovi, pak, nazad, u Općinu Centar i njen Odjel za boračko invalidsku zaštitu. Naravno, Branka sva ova administrativna zajebancija više ne zanima. Sahranite ga!
(Oslobođenje/DEPO/a.k.)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook