Naša najbolja skijašica

Tužan kraj za Muzaferiju u superveleslalomu, nije završila svoju historijsku utrku

Sport22.03.24, 10:44h

Elvedina Muzeferija se našla među najboljim skijašicama za ovu sezonu i sa rednim brojem 19. nastupila je na posljednjem Super G-ju ove takmičarske godine. Bio je to prvi nastup na finalu Svjetskog kupa za sjajnu Bosanku.

Finale Svjetskog kupa održava se u Saalbachu, a u petak je na programu utrka superveleslamo, odnosno Super G.

Visočanka je krenula kao 19. što joj je najbolji startni broju karijeri, a ukupno je nastupila 21 skijašica.

Na kraju je Muzaferija odustala nakon prvog prolaza poslije pada, prije toga je imala drugo najbolje vrijeme.

Inače, za osvajanje bodova Muzaferiji je bilo potrebno da završi među najboljih 15 skijašica.

Do ove utrke bh. skijašica je zauzimala 23. mjesto u disciplini Super G te je skupila 82 boda.

Novi nastup i posljendji za Muzaferiju u ovoj sezoni je na programu sutra kada će se voziti utrka spusta.

Najbolja bh. skijašica je imala i veliku podršku navijača iz Bosne i Hercegovine što dovoljno govori da njena popularnost raste iz dana u dan.

Treba dodati da je kristalni globus u disciplini Super G pripao sjajnoj švicarskoj skijašici Lari Gut-Behrami.

Pobjedu u današnjem Super G-ju odnijela je češka skijašica Ester Ledecka s vremenom 1:15.94. Na podijumu su još završile Federica Brignone iz Italije te Kajsa Vikhoff Lie iz Norveške.