Poraz Zmajeva

Rukometaši BiH izgubili od Švedske u prvoj utakmici Evropskog prvenstva

Sport11.01.24, 22:06h

Vrijedi istaći da su naši rukometaši imali veliku podršku navijača

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na startu Evropskog prvenstva poražena je od aktuelnog prvaka Starog kontinenta, selekcije Švedske.

Šveđani su slavili sigurnu pobjedu rezultatom 29:20.

BiH je dobro ušla u meč, odbrana tima Irfana Smajlagića bila je na nivou. Švedska je prvi gol postigla u šestoj minuti (1:1).

Švedska je poslije toga zaigrala bolje, održavala prednost, a ključni period u prvom periodu dogodio se od 22. minute do isteka vremena. Kod rezultata 7:5 Švedska je napravila seriju 5:0 i povela sa 12:5. Na odmor je Švedska odnijela plus sedam (14:7).

Na startu drugog poluvremena Zmajevi prave seriju 3:0 i vraćaju se u rezultski egal (14:10). BiH je u 44. minuti uspjela doći na minus tri (18:15), a minus tri bilo je i u 46. minuti (19:16).

Od tada je uslijedio pad naše selekcije, do kraja je Švedska postigla 10, a naš tim svega četiri pogotka.

Naredni meč BiH igra u subotu protiv Nizozemske koja je turnir otvorila pobjedom protiv Gruzije.

Vrijedi istaći da su naši rukometaši imali veliku podršku navijača.