VIDEO/ Pretkvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. u Kini

Košarkaši BiH slavili u Bratislavi protiv Slovačke s 92:74

Sport16.08.17, 20:47h

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je u Bratislavi u okviru 5. kola pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini protiv reprezentacije Slovačke rezultatom 92:74, javlja Anadolu Agency (AA).

Reprezentacija BiH je u prvoj četvrtini pokazala mnogo bolju igru, te bila bolja sa 30:22.

Košarkaši BiH su i u drugoj četvrtini nastavili s dobrom igrom i slavili sa 25:23, ne dozvoljavajući Slovačkoj da se rezultatski primakne.

Reprezentacija BiH je u trećoj četvrtini potpuno nadigrala selekciju Slovačke, slavivši rezultatom 25:8.

U posljednjoj četvrtni Slovačka je bila bolja sa 21:12, ali je BiH uspjela sačuvati prednost i slaviti s konačnih 92:74.

Najefikasniji u timu BiH bio je Musa s postignutih 27 poena, dok su Vrabac i Tomić postigli po 11 koševa. U selekciji Slovačke najbolji je bio Rancik s 19 poena.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine sada ima tri pobjede i dva poraza u grupi A pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

U posljednjem kolu, u odlučujućoj utakmici, igra protiv selekcije Armenije u gostima.