liga prvaka/ grupe

Atletico pobijedio Bayern, Barca preokretom do trijumfa

Sport29.09.16, 08:17h

Napoli savladao Benficu sa 4:2 u drugom kolu Lige prvaka, dok je Arsenal opravdao ulogu favorita protiv Basela 2:0, završivši posao za 26 minuta.

Atletico je pobijedio Bayern sa 1:0 u derbiju drugog kola grupe D Lige prvaka, u kojem je njegov trijumf mogao biti i ubjedljiviji.

Carrasco presudio

Veliku šansu za madridski tim propustio je Fernando Torres, koji je glavom sa tri metra u 23. minuti pogodio stativu. Domaćin je krunisao inicijativu pobjedonosnim golom u 35. minuti.

Carrasco je prihvatio loptu, pretrčao nekoliko koraka i preciznim udarcem sa 18 metara pogodio mrežu gostiju. Prilike za izjednačenje propustili su Robert Lewandowski u 77. i Arjen Robben u 81. minuti. Arturo Vidal je u 84. minuti srušio Filipe Luisa u kaznenom prostoru Bayerna, no Antoine Griezmann je pogodio prečku iz penala. U drugom meču ove grupe Rostov i PSV remizirali su 2:2.

Barcelona je bila bolja kao gost od Borussije iz Mönchengladbacha 2:1 u grupi C. Thorgan Hazard je sa šest metara doveo u vodstvo njemački tim, a španski šampion preokrenuo je golovima Arde Turana i Gerarda Piquea za prvo mjesto i maksimalan učinak.

Revija pogodaka viđena je u duelu grupe C, u kojem su Celtic i Manchester City remizirali 3:3. Arsenal je opravdao epitet favorita savladavši Basel 2:0 kod kuće u grupi A, a dvostruki strijelac bio je Theo Walcott. PSG je kao gost preokretom pobijedio Ludogorets 3:1.

Bešiktaš i kijevski Dynamo podijelili su bodove 1:1. Napoli je ubjedljivo trijumfovao nad Benficom 4:2 i zadržao prvu poziciju u grupi B sa maksimalnim učinkom. Dva pogotka dao je belgijski reprezentativac Dries Mertens, po jednom su pogodili Marek Hamšik i Arkadiusz Milik, a za poražene Guedes i Salvio.

Dva gola Walcotta

Rezultati:

Grupa A: Arsenal - Basel 2:0 (Walcott 7, 26), Ludogorets - PSG 1:3 (Natanael 16 - Matuidi 41, Cavani 55, 60). Poredak: 1. PSG 4, 2. Arsenal 4, 3. Ludogorets 1, 4. Basel 1 1.

Grupa B: Bešiktaš - Dynamo K. 1:1 (Quaresma 29 - Tsigankov 65), Napoli - Benfica 4:2 (Hamšik 20, Mertens 51, 58, Milik 55pen - Guedes 71, Salvio 86). Poredak: 1. Napoli 6, 2. Bešiktaš 2, 3. Dynamo K. 1, 4. Benfica 1.

Grupa C: Borussia M. - Barcelona 1:2 (Hazard 34 - Turan 65, Pique 74), Celtic - Man City 3:3 (Dembele 3, 46, Sterling 20ag, - Fernandinho 12, Sterling 28, Nolito 55). Poredak: 1. Barcelona 6, 2. M. City 4, 3. Celtic 1, 4. Borussia M. 0.

Grupa D: Atletico - Bayern 1:0 (Carrasco 35), Rostov - PSV 2:2 (Poloz 9, 38 - Proepper 14, De Jong 45+2). Poredak: 1. Atletico 6, 2. Bayern 3, 3. PSV 1, 4. Rostov 1.

(Oslobodjenje, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/mr)