Premijer liga BiH

Sloboda ostaje na vrhu, Čelik savladao Olimpic, Širokom bod u Vitezu

Sport28.11.15, 16:20h

Fudbaleri Slobode pobjedom su nastavili pohod prema tituli jesenjeg prvaka Premijer lige BiH

Ekipa Husrefa Musemića upisala je novu pobjedu u 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a ovoga puta Tuzlaci su s 1:0  slavili na gostovanju Rudaru u Prijedoru.

Jedini gol na tom meču iz slobodnog udarca postigao je Zajko Zeba u 80. minutu.

Široki je upisao drugi uzastopni remi, ovoga puta na gostovanju ekipi Viteza. Utakmica je završena rezultatom 1:1. Oba pogotka postignuta su u prvih deset minuta meča. Vitez je došao do vodstva preko Velibora Đurića u 6. minutu, a samo četiri minuta kasnije izjednačenje je donio igrač Širokog Dino Kresinger.

Čelik je na ‘’Bilinom polju’’ upisao nove bodove protiv sarajevskog Olimpica. Domaći su slavili s 1:0, a jedini gol na toj utakmicu u 18. minutu postigao je Anel Dedić.

Kriza Olimpica se nastavlja i evidentno je da će najmlađi sarajevski premijerligaš do kraja sezone voditi borbu za opstanak u društvu najboljih.

U toku su mečevi između Zrinjskog i Drine, te Borca i Veleža.

Sutra od 13 sati igraju Sarajevo i Travnik, Radnik i Željezničar, te Slavija i Mladost.