VIDEO / DOMAĆIN PORAŽEN SA 3:0

Holanđani osvojili treće mjesto, Brazilci ponovo osramoćeni

Sport12.07.14, 23:55h

Fudbalska reprezentacija Holandije večeras je u nadmoćnoj igri savladala domaćina, Brazil, u utakmici za treće mjesto Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Holandija je na stadionu Nacional de Brasilia, u glavnom gradu Brazila, pred oko 70.000 gledalaca, savladala domaći nacionalni tim rezultatom 3:0.

Dva gola Holanđani su postigli u prvom dijelu utakmice.

Prvi pogodak postigao je već u drugoj minuti igre Robin Van Persie iz jedanaesterca, a potom je u 17. minuti mrežu brazilske reprezentacije zatresao i Daley Blind.

Drugo poluvrijeme proteklo je u potpunosti u znaku holandske reprezentacije, a treći pogodak postigao je Georginio Wijnaldum na samom kraju utakmice.

Na ovaj način Holandija se plasirala na treću poziciju Mundijala koji je po mnogima ocijenjen kao jedan od najboljih dosad.

Sutra će na stadionu u Rio de Janeiru finalni meč Mundijala odigrati reprezentacije Njemačke i Argentine.