Deklasirali Arsenal

Chelsea osvojio UEFA Evropsku ligu

Sport30.05.19, 08:16h

Nogometaši Chelseaja pobjednici su UEFA Evropske lige za sezonu 2018./2019.

Londonski tim sinoć je u finalu u Bakuu pobijedio gradskog rivala Arsenal sa 4:1 i drugi put u klupskoj historiji osvojio drugo po kvalitetu UEFA-ino klupsko takmičenje.

Chelsea je poveo u 49. minuti golom Oliviera Girouda. Francuzu je ovo bio 11. gol i takmičenje je završio kao prvi strijelac. Prednost "plavaca" udvostručio je Pedro Rodríguez u 60. minuti, dok je pet minuta kasnije Eden Hazard pogodio sa 11 metara za 3:0.

Tračak nade Arsenalu je donio Alex Iwobi u 69. minuti, ali je Hazard u 72. postigao svoj drugi pogodak za konačnih 4:1.

Bosanskohercegovački reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je cijelu utakmicu za Arsenal.