finale pripalo rusima

Mladi bh. košarkaši osvojili drugo mjesto na EP-u u Sarajevu

Sport19.08.18, 10:12h

Muška kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je drugo mjesto na Evropskom prvenstvu B-divizije za igrače do 16 godina u Sarajevu.

Mladi bh. košarkaši su večeras u finalnom meču u dvorani "Sabit Hadžić" na Ilidži poraženi od Rusije sa 77:83 (19:20, 8:28, 28:15, 22:20).

Najefikasniji u bh. timu bili su Gobović sa 16, Huseinović s 15 i Gatarić sa 13 poena.

Bez obzira na poraz mladi bh. košarkaši ostvarili su cilj, a to je plasman u A-diviziju. Uz BiH i Rusiju u elitnom rangu evropske košarke igrat će i selekcija Makedonije koja je pobijedila Češku i osvojila treće mjesto.