Svjetsko prvenstvo u Rusiji

Belgija preokretom izbacila Japan, u četvrtfinalu sastaje se s Brazilom

Sport02.07.18, 22:26h

Belgijanci će u četvrtfinalu 6. jula igrati s Brazilom

Nogometna reprezentacija Belgije plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Belgijanci su u osmini finala večeras u Rostovu pobijedil Japan s 3:2, nakon što su gubili sa 0:2.

Japanci su lako došli do ubjedljivog vodstva. Genki Haraguchi je u 48. minuti pogodio za vodstvo Japana, a samo četiri minute kasnije Takashi Inui je povisio prednost azijske reprezentacije.

No, Belgijanci su tada krenuli svim snagama u napad i u 69. minuti smanjili zaostatak golom Jana Vertonghena. Marouane Fellaini je u 74. iskoristio svoju visinu i udarcem glavom matirao golmana Japana Kawashimu te svojoj reprezentaciji donio izjednačenje. Pogodak vrijedan pobjede i plasmana u četvrtfinale postigao je Nacer Chadli u 90. minuti nakon kontranapada koji je krenuo od golmana Courtoisa.

Belgijanci će u četvrtfinalu 6. jula igrati s Brazilom. Isti dan sastat će se Urugvaj i Francuska, dok će dan kasnije snage u četvrtfinalu odmjeriti Rusija i Hrvatska.

Posljednja dva učesnika četvrtfinala bit će poznata u utorak. Od 16 sati sastaju se Švedska - Švicarska, a od 20.00 Kolumbija i Engleska.