Svjetsko prvenstvo u Rusiji

I Ronaldo se vraća kući: U suzama napustio teren, majstor Cavani zabio dva gola i odveo Urugvaj u četvrtfinale!

Sport30.06.18, 22:06h

Urugvaj će u četvrtfinalu 6. jula igrati protiv Francuske

Nogometna reprezentacija Urugvaja plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Urugvajci su večeras u Sočiju, u drugom susretu osmine finala pobijedili evropskog prvaka Portugal sa 2:1.

Urugvaj je poveo u 7. minuti golom Edinsona Cavanija, a Portugalci su izjednačili u 55. preko Pepea.

No, Cavani je u 62. minuti postigao svoj drugi pogodak kojim je donio pobjedu svojoj reprezentaciji.

Urugvaj će u četvrtfinalu 6. jula igrati protiv Francuske, koja je danas u prvom meču osmine finala pobijedila Argentinu sa 4:3.