FANTASTIČNA UTAKMICA DRUGOG KOLA GRUPE G (5:2)

Golijada na SP u Rusiji: Strašna Belgija zgazila Tunis i briljantnom pobjedom osigurala osminu finala!

Sport23.06.18, 15:59h

U prvom meču 2. kola grupe G Svjetskog prvenstva, Belgija je sa 5:2 savladala Tunis i ovjerila je plasman u narednu fazu takmičenja

Već u 5. minuti Crveni đavoli su poveli nakon sumnjivo dosuđenog penala, koji je u pogodak pretvorio Hazard. Samo deset minuta kasnije bilo je 2:0. Mertens je proigrao Lukakua, koji je povisio vodstvo Belgijanca.

Tunis se nije predavao, igrao je ofanzivno, a nagrada je stigla u 17. minuti kada je nakon prekida i ubačaja Dylan Bronn dobro skočio i glavom pogodio mrežu Courtoisa. Potom se igralo nešto mirnije, ali je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Lukaku uspio da svojim drugim golom donese vodstvo Belgiji rezultatom 3:1 i meč je bio praktično riješen.

Početkom drugog dijela u 51. minuti, Hazard je majstorki primio dubinsku loptu Alderweirelda i lijepo je pogodio za velikih 4:1. Do kraja meča je bilo nekoliko dobrih šansi na obje strane, Batshuayi je promašio tri zicera, ali je u 90. minuti ipak uspio da pogodi za 5:1.

U trećoj minuti sudijske nadoknade Tunis je uspio da preko Khazrija ublaži poraz preko za konačnih 5:2.

(scsport.ba/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/ad)