slavlje komšija na mundijalu 2018.

Srbija odličnom golčinom Kolarova iz slobodnjaka porazila Kostariku!

Sport17.06.18, 16:00h

U drugom dijelu Srbija je krenulo ofanzivnije ka golu Navasa

Reprezentacija Srbije je danas u okviru grupe E na Svjetskom prvenstvu minimalnim rezultatom 1:0 savladala Kostariku i tako došla do izuzetno važne pobjede na otvaranju Mundijala.

Izabranici Mladena Krstajića su tokom cijelog susreta imali terensku inicijativu i ozbiljnije šanse, dok je u nekoliko navrata i Kostarika zaprijetila- piše Avaz.

Prvu šansu vidjeli smo već u 12. minuti kada je šut Mitrovića lagano odbranio Navas.

Nakon toga je uslijedio nešto mirniji period, izdvajamo šut Kalva sa vrha šesnaesterca, ali nije bio precizan.

Nepopularnim rezultatom 0:0 otišlo se i na odmor.

U drugom dijelu Srbija je krenulo ofanzivnije ka golu Navasa. Prvu šansu i dotad najbolju vidjeli smo u 51. minuti kada je Mitrović imao situaciju jedan na jedan s Navasom, ali jedinica Reala brani njegov šut.

Svega pet minuta kasnije najljepši trenutak na utakmici.

Kolarov je iz slobodnjaka sa nekih 20-ak metara fenomenalno pogodio rašlje golmana Navasa za veliko slavlje igrača i navijača Srbije.

Nakon toga Srbija, očigledno svjesno prepustila je terensku inicijativu Kostariki, koja nije uspjela stvoriti ozbiljniju šansu za gol i eventualno izjednačenje.

Ostalo je do kraja 1:0 za Srbiju.

U istoj grupi večeras igraju Brazil i Švicarska.