Danas na Grbavici

Fudbaleri Željezničara savladali Krupu u prvom meču finala Kupa BiH

Sport02.05.18, 19:51h

Fudbaleri Željezničara savladali su danas na Grbavici ekipu Krupe sa 2:0 u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Golove za 'plave' postigli su Zaimović u 36.' te Graovac u 65. minuti.

Domaćin je od samog početka dominirao na terenu. U prvom poluvremenu igralo se na centru Krupe, iako bez izrazitih šansi.

Željezničar je poveo preko Zaimovića u 36. minuti. Zakarić je šutirao iskosa, golman Krupe je nespretno reagirao te mu je ispala lopta a do nje dolazi Zaimović koji lagano poentira.

I u drugom dijelu utakmice, tim s Grbavice je nastavio s dominacijom a takva igra je krunisana u 65. minuti kada su povisili rezultat.

Mehremić je uputio odličan centaršut, a Graovac sjajno skače i glavom pogađa sa pet metara.

U 69. minuti gosti su imali dobru priliku preko Dujakovića koji je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali Mehremić je izblokirao taj šut.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, iako je Krupa pokušavala da dođe do jednog gola u gostima, ali ti napori nisu bili dovoljni.